Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Vitajte na stránke o Trpasličich králikoch

☻Starostlivosť☻

Srsť
králiky sú podobne ako aj mačky veľmi čistotné zvieratá, ktoré sa umývajú a čistia sami. Pri čistení si dávajú záležať najmä na miestach ako sú labky a uši. Zistilo sa, že si pritom vyčistia nielen uši, ale aj zároveň prenesú malé množstvo prírodného oleja z uší do úst. Olej je bohatý na vitamín D, ktorý potrebujú králiky pe zdravé kosti. U králikov, ktoré sú chované v bytoch trvá obdobie pĺznutia dlhšie. Preto by ste im mali pomôcť s vyčesávaním uvolnených chĺpkov. Dbajte predovšetkým na spodnú stranu tela. Srsť angorských králikov je treba udržiavať v čistote, preto sa musí každý deň česať. Napriek tomu sa musia dávať 4 krát ročne strihať.

    

Pazúriky
Králikom je potrebné pravidelne skracovať pazúriky. Na skracovanie sú najvhodnejšie klieštiky kúpene priamo v zverimexe. U králikov so svetlejšími pazúrmi je ľahšie rozoznať "živú" časť, ktorá je prekrvená. Pazúriky teda skracujeme niekoľko milimetrov pod touto zónou tak, že koniec ostrihaného pazúra bude zo strany skosený rovnako ako koniec neostrihaného pazúra. O trochu ťažšie je to u králikov, ktorý majú v pazúroch silnú pigmentáciu. Pokiaľ si nieste v strihaní istý, radšej navštívte veterinára.

  Zuby
Je veľmi dôležité kontrolovať vaším králikom zuby. Aby ste prešli rôznym vadám je najlepšie, aby mal králik každý deň k dispozícií niečo na hlodanie. Vhodná je napr. vetva z jabloni, alebo minerálny kameň. Tým pádom sa zuby brúsia a nemusíte sa báť pripádných komplikácií. Vyskytujú sa však aj vady zubov-vrodené. Vtedy neostáva nič iné, iba pravidelné skracovanie u veterinára, ktoré je bezbolestné.

  


Uši
Králikom zo vzpriameními ušami nemusíte čistiť ušnice až tak často pretože si ich vedia očistiť aj sami.(len niekedy sa čistia králikom ušnice ale je lepšie im čistiť,tím je menej pravdepodobné že dostane ušné rotzoče).Králikom čistite uši suchím servítkom NIKDY nie navlhčením či mokrým.Králikom baranom musíte čistíť častešie.Barančeky si nevedia dočiahnuť a umyť uško.Preto im ich musíme čistiť mi.

TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok